Çok Yoğunum

busy

İşim başımdan aşkın, bu işler nasıl bitecek bilmiyorum, dün sabah 5’e kadar rapor hazırladım, benden 1 tane daha klonlamaları lazım. Sürekli ofiste duyduğumuz çığlıklar. Ben bunları gladyatörlerin arenalardaki naralarına benziyorum. Çığlık attıkça seyirci coşuyor. Bir de bu söylemlerin eyleme dönüşmüş halleri de var. Draft’a atılıp gece gönderilen maillar, hali hazırda bitmiş bir iş için “onun işi o kadar kolay değil” demeler, kedinin yavrusunu bulamayacağı dağınıklıktaki masalar, “nasıl burası başka yere benzemiyor değil mi?” yoğunluk kıyasları.

Bu çığlıklar genellikle çalışanların kendilerini önemli göstermek için yaptıkları şovlar. O kadar önemliyim ki bütün işler bana geliyor, benim zamanım o kadar değerli ki bunca işin arasında seninle göz teması kurmaya vakit ayırdım kıymetini bil.

Hepimizin kendince bir işi ve özel hayatı var ve hepimizin aslında işi başından aşkın. Bir gün sadece 24 saat yani kaynaklar kısıtlı ama insan istekleri sınırsınız ve sonsuz hem de hepimizin. Bu nedenle ben senden daha yoğun değilim veya o benden daha fazla kafasını işe gömmüş durumda değil. Hepimiz aynıyız.

Bu konuda yorumumu çok sevdiğim spor ile yapmak istiyorum. Faul varsa evet hakeme göster ama kendini yere atma sarı kart görürsün.

Hepimizin dönem dönem yoğunlukları olur. Pazarlamada lansman öncesi, muhasebede ay kapanışı, finansda bütçe dönemi, operasyonda bayram öncesi. Burada yaptığın işi elbette göstereceksin ve yoğun olduğunu insanlar bilecek. Ama bunu rutine bindirdiğin anda ciddiyetini yitirir ve sürekli şikayet eden, zamanını yönetemeyen, işi beceremeyen ve yoğunluğundan ötürü hata yapma riski yüksek biri olarak gözlenirsin. Sadece etrafında birkaç şakşakçın varsa onlar “vay be nasıl da çılgın çalışıyor” der. Bu davranışın karakter haline gelir ve insanlarla konuşmalarında duyguları paylaşmak yerine sürekli ne kadar meşgul olduğunu anlatırsın. Bu nedenle kontrollü olmakta fayda. Faulü göster ama kendini yere atma…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s